Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den Apple Pay ve Google Pay Entegrasyonu: Türk Lirası Dahil Olacak Mı?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Apple Pay ve Google Pay ödeme seçeneklerini entegre ettiğini duyurdu.

Binance tarafından yapılan bir Twitter paylaşımında, kripto para alım-satımının kolaylaştırılmasını sağlayacak Apple Pay ve Google Pay entegrasyonu duyuruldu. Uygulamada sunulan seçeneklere bakıldığında, Binance’e entegre edilmiş bütün itibari para birimlerinin bu ödeme yöntemi için kullanılabildiği görüldü.

Kullanıcılar tarafından gelen geri bildirimlere göre Binance uygulamasının itibari para ödeme ekranında Türk Lirası için Google Pay ve Apple Pay ödeme seçenekleri olsa da ödeme kısmına gelindiğinde henüz böyle bir entegrasyonun devreye girmediği görülüyor.

Binance halihazırda banka/kredi kartları, banka havaleleri ve itibari para ile ödemeleri destekliyordu. Fakat bu ödemelerin her biri hizmetlerin sunulduğu ülkedeki geçerli yasalarla doğrudan ilişkiliydi ve Google Pay ya da Apple Pay kadar esnek ödeme seçenekleri değillerdi.

Binance’in bu hamlesi yorumcular tarafından hizmetin erişilebilirliğini artırmanın yanı sıra kripto para birimi yatırımının ana akım olarak benimsenmesine yönelik güçlü bir adım olarak nitelendirildi. Resmi verilere göre Apple Pay’in 43,9 milyon kullanıcısı varken Google Pay’in kullanıcısı sayısı ise 2022 yılında 25 milyona ulaştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!