Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den Bazı Coinler İçin Kısıtlama Açıklaması: Son Tarih Verildi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, MiCA stablecoin kuralları kapsamında yeni duyuru yayınladı.

Binance 3 Haziran tarihinde resmi web sitesi üzerinden yaptığı duyuruda, Avrupa Birliği’nin kripto para sektörünün düzenlenmesine dair dönüm noktası olarak kabul edilen MiCA’nın stablecoin kurallarına uyum sağlayacağını açıkladı.

MiCA stablecoin kurallarının Avrupa Ekonomik Alanı’nda (EEA) 30 Haziran itibarıyla yürürlüğe gireceğini belirten Binance, bu bölgedeki yatırımcıların etkileneceğini söyledi.

Stablecoin piyasası üzerinde büyük bir etki yaratması beklenen yeni kurallar çerçevesinde yalnızca belirli lisanslı şirketlerin stablecoin arz ederek halka sunabilecekleri belirtildi. Binance, bazı stablecoinlerin bu kapsama giremeyebileceğini ve kısıtlamalara tabi tutulabileceğini ifade etti. Söz konusu stablecoinler “izin verilmeyen stablecoinler” olarak nitelendirilecek.

Borsa bu kapsamda EEA’da bulunan kullanıcıların, stablecoin kurallarına uyum sağlamak için lisanslı stablecoinlere geçiş yapabilmelerini olanak tanıman adına değişiklik yapacağını duyurdu.

Binance 30 Haziran itibarıyla “dönüştür” (convert) platformu üzerinden izin verilmeyen stablecoinlerin yalnızca satılabileceğini söyledi. Spot işlemler için bir sonraki duyuruya kadar bir problem olmadığını ifade eden Binance, izin verilmeyen stablecoinler için saklama hizmetinin devam edeceğini ifade etti.

İlgili stablecoinler ile Copy Trade, Launchpool, Earn gibi birçok işlem yapılamayacak. Halihazırda marjin, staking ve kredili işlemler gibi süreli hizmetlerin de süre sonuna kadar devam edilebileceği söylendi.

Söz konusu kısıtlamalar EEA yatırımlarını kapsayacak. 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!