Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den Yeni Rezerv Raporu: Bitcoin Varlıklarında Artış Var!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yirminci Proof of Reserves (PoR) verilerini yayınladı.

Binance, şeffaflık için düzenli olarak paylaştığı Proof of Reserves (PoR) verilerinin yirmincisi kamuoyuna sundu1 Temmuz tarihine kadar olan kripto para rezervlerini temsil eden bu verilerde bir önceki kullanıcı bakiyelerine kıyasla değişimler görüldü.

Yayınlanan detaylı çizelgede, kullanıcıların Bitcoin varlıkları bir önceki PoR’a kıyasla %4,01 artışla 605.637 BTC’ye yükseldi. Bununla birlikte kullanıcılara ait Ethereum bakiyesi de %1,01 artışla 4,711 milyon ETH’ye yükseldi.

Öte yandan dikkat çeken diğer bakiye değişimleri de BNB (BNB) ve Tether’de (USDT) görüldü. Veriler kıyaslandığında bir önceki rezerv raporlarına göre kullanıcıların borsada tuttukları BNB bakiyesi yaklaşık 1 milyon azalarak 39,9 milyon BNB’ye geriledi. Tether rezervleri ise yaklaşık %2,54 düşüşle 21,51 milyar USDT’ye geriledi.

Rapora alınan tüm kripto paralar en az %100 teminatlı

Her ne kadar rezerv miktarları üzerinde piyasa şartlarına bağlı olarak bir azalma yaşanmış olsa da tüm varlıkların %100 ve üzeri şekilde teminatlandırılmış olması yatırımcılara güven verdi.

Verilere göre Binance üzerindeki Bitcoin miktarının kullanıcı bakiyelerine kıyasla teminat oranı %106, Ethereum’un teminat oranı %102,96, BNB’nin teminat oranı %107,12 ve USDT’nin teminat oranı ise %115,23 olarak kayıtlara geçti.

Binance şimdiye kadar 30 farklı kripto para için PoR desteği sunarken Bitcoin, Ethereum, BNB ve Tether haricinde, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Ripple (XRP), Binance USD (BUSD), Litecoin (LTC),  Solana (SOL), Chainlink (LINK), Chiliz (CHZ), Polkadot (DOT), Aptos (APT), Arbitrum (ARB) Mask Network (MASK), Enjin Coin (ENJ), WazirX (WRX), The Graph (GRT), PowerPool Concentrated Voting Power (CVP), Chromia (CHR), Curve DAO (CRV), 1inch (1INCH), Hashflow (HFT), SSV Network (SSV), Polygon (MATIC), Optimisim (OP), True USD (TUSD) ve Uniswap’ı (UNI) da destekliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!