Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’in Yeni CEO’su, İlk Sahneye Çıkışında Karmaşık Sinyaller Verdi

Kripto para borsası Binance’in yeni CEO’su Richard Teng, CEO olarak ilk sahneye çıkışında bazı belirsiz yanıtlar verdi.

Binance’in 4,3 milyar dolarlık uzlaşması sonrasında Changpeng Zhao’nun yerini alan Richard Teng, Londra’da düzenlenen bir konferansa uzaktan katılım sağladı.

Teng, konuşmasına Binance’in geçmişte bazı hatalar yaptığını söyleyerek başlasa da şirketin geleceğine dair açık mesajlar vermedi.

Financial Times muhabiri Scott Chipolina, kendisine, “Size Binance’in global merkezinin nerede olduğunu, Binance’in denetimden geçip geçmeyeceğini, şirketin kayıtlı kaç çalışanı olduğunu, Birleşik Krallık’ta lisans başvurusunda bulunup bulunmayacağınızı sordum. Bu soruları yanıtlamadınız.” dedi.

“Bu soruların her birine yanıt verdim.” diyen Teng, kendisine Binance’in merkezinin nerede olduğu sorulduğunda, “Değerlendiriliyor.” yanıtını verdi.

Şirketin denetimden geçip geçmeyeceği sorusuna ise Binance’in özel bir şirket olduğunu ve “bu bilgileri paylaşma yükümlülüğü olmadığını” söyleyerek yanıt verdi. “Bulunduğumuz regüle edilmiş yerlerin hepsinde denetimlerden geçmekteyiz.” diyen Teng, denetçi kuruluşun ismini paylaşmadı.

Chopolina’nın Binance’in nasıl yönetildiğiyle ilgili birkaç soru daha yöneltmesinin üstüne Teng, “Size sorabilir miyim, neden bu cevapları alma hakkınız olduğunu düşünüyorsunuz?” dedi.

Chopolina’nın, “Binance dünyadaki en büyük kripto borsası ve bunları biliyor olmamız önemli.” yanıtı üstüne Teng, “Evet, öyle. Ve biz kullanıcılarımıza karşı sorumluyuz ve kullanıcılarımız da onlara karşı sorumlu olduğumuzu biliyor.” dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!