verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Ağı, Ortalama 95.142 Dolarlık Transfer İçin 1 Dolarlık İşlem Ücreti Alıyor

Bitcoin işlem ücretleri son verile göre bu yıl %50’den fazla düştü ve Bitcoin ağında gerçekleşen ortalama 95.142 dolarlık işlem için 1 dolarlık işlem ücreti alınıyor.

On-chain analisti Dylan LeClair, zincirde olan hareketleri gösteren platform Glassnode’dan gelen veriler üzerine yaptığı analizde bitcoin işlem ücretlerini değerlendirdi.

CryptoFees’e göre Bitcoin, günlük toplam işlem ücretlerine göre sıralanan ağlar arasında Ethereum, Uniswap, Binance Smart Chain, SushiSwap, Aave ve Compound’un ardından yedinci sırada yer alıyor. Birinci sırada yer alan Ethereum’un yedi günlük ortalaması 54.000.000 dolarken bitcoinin aynı zaman aralığında ortalama işlem ücreti 653.000 dolar civarında.

Bitcoin ve Ethereum, iki farklı varlık oldukları için işlem ücretleri açısından karşılaştırılmasının doğru olduğu düşünülmüyor. Bitcoin bir değer saklama aracı olarak görülürken, ethereum ise bir akıllı sözleşme ve merkezi olmayan uygulama ağıdır.

İki ağ arasındaki ortalama işlem ücretleri, Temmuz ayının sonundan itibaren daha fazla açılıyor.

Ortalama BTC ve ETH transfer ücretleri- Bitinfocharts.com

L2beat’e göre Ethereum ikinci katman uygulamaları üzerinde 6.8 milyar dolarlık kilitli varlık bulunuyor. İkinci katman uygulamalarının Ethereum işlem ücretleri üzerinde olumlu geliştirmelere sahip olduğunu biliniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!