Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Alımı İçin Doğru Zaman mı? CryptoQuant Milyon Dolarlık Soruyu Yanıtladı!

On-chain analiz platformu CryptoQuant’ın analisti Bitcoin (BTC) almak için doğru seviyenin ne olacağını paylaştı.

CryptoQuant analisti 11 Temmuz tarihli analizinde, Bitcoin almak isteyen yatırımcılara yol gösterdi. Bitcoin almak için doğru yerin, kısa vadeli yatırımcıların zararına sattığı ve korku-açgözlülük endeksinin aşırı derecede yüksek olduğu zamanlar olduğunu söyledi.

Güncel duruma bakıldığında geçtiğimiz haftalar itibariyle kısa vadeli yatırımcıların ciddi zararına satış yaptığını ve korku-açgözlülük endeksinin de 29’da yani “korku” da konumlandığını vurguladı. Bu seviye 10 Temmuz’da 28’e kadar düşmüştü:

Boğa piyasasında en uygun giriş noktalarını belirlemede en iyi metriklerden biri, kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin zararla satış yapması ve korku endeksinin inanılmaz derecede yüksek olmasıdır. Ki bu son haftalarda yaşanan şey.

Uzun vadeli yatırımcılar için önemli fırsatlar

Analist, bu tür durumların uzun vadeli yatırımcılar için önemli fırsatlar sunduğunu da ekledi. Benzer koşullarında uzun vadeli yatırımcıların genellikle daha yüksek kazançlar elde edebileceğini ifade eden analist, mevcut korku seviyelerinin Bitcoin almak için ideal bir zaman olabileceğini yineledi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 58.710 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!