Kripto para piyasası 10 Ocak itibariyle hiç beklenmedik bir anda çok sert bir düşüş yaşadı ve lider kripto para birimi Bitcoin 4.000 doların altına geriledi....

Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum, Ayıların ‘Sert’ Etkisi Altına Girdi!

kripto para piyasa dusus

Kripto para piyasası 10 Ocak itibariyle hiç beklenmedik bir anda çok sert bir düşüş yaşadı ve lider kripto para birimi Bitcoin 4.000 doların altına geriledi. Yaşanan düşüş sonrası piyasa hacmine göre top 100 arasında yer alan kripto para birimlerinin neredeyse hepsi kızıla bürünse de, özellikle top 10’a bakıldığında bazı kripto para birimlerinin son bir haftada topladığı piyasa hacminin hepsini kaybettiğini görmek mümkün.

Basın saatine göre %5.77 düşüş yaşayan Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto para birimlerine kıyasla daha sakin bir grafik çizmekte. Bitcoin Cash basın saati itibariyle %14.87 düşüş yaşıyor ve birim fiyatı 137 dolara kadar geriledi. Geçtiğimiz hafta sağlam bir yükseliş yakalayan Litecoin ise, %11.54’lük düşüşle çift haneli düşüş yaşayanlardan birisi oldu. Aynı Litecoin gibi belirli bir süredir yeşil grafik çizen ve yükseliş yaşayan Ethereum, Constantinople hard fork’u yaklaşırken bugün yaşadığı %11.61’lik düşüş ile yatırımcılara pek iyi bir mesaj vermiyor.

Özellikle madencilik açısından EOS için tehlikeli seviye olarak bilinen 3 dolar da, yaşanan düşüş sonrası uzak bir hayal olmaya devam ediyor. EOS, son 24 saatlik grafikte %8.64’lük düşüş gösteriyor ve birim fiyat olarak 2.59 dolara kadar düştü. Top 10 kripto para birimi arasında yükseliş yaşayan tek proje, yatırımcıların bu gibi durumlarda kaçış için kullandıkları Tether stabil koin’i ve değeri 1 dolara endeksli olan USDT, basın saati itibariyle 1.02 dolardan el değiştiriyor.

Tron ise son günlerde elde ettiği yükseliş ile 10. sıradan 8. sıraya kadar yükselmişti ancak an itibariyle TRX de 9. sıraya geriledi ve kızıla büründü.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.