Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Devi MicroStrategy Yatırım Firmasından Gelen Açıklama ile Yıkıldı!

Yatırım firması Kerrisdale Capital tarafından yapılan açıklamalar, MicroStrategy’nin hisselerinde düşüşe yol açtı.

Bitcoin odaklı yatırım şirketi MicroStrategy, Kerrisdale Capital’in açıklamalarıyla sarsıldı. Kerrisdale Capital tarafından 28 Mart Perşembe günü yapılan açıklamada, MicroStrategy’nin artık Bitcoin’e maruz kalmak için en kritik şirketlerden biri olmadığını ve spot Bitcoin ETF’lerinin birçok yatırımcıya iyi bir alternatif sunduğunu belirtti.

Bununla birlikte MicroStrategy’nin Bitcoin için normal piyasa değerinden 2 buçuk kat fazla bir fiyatlamaya sahip olduğu ifade edilerek 177 bin dolarlık bu fiyatlamanın kabul edilmez olduğuna yer verildi.

Kerrisdale Capital, MicroStrategy için “işlerin çığrından çıktığını” ifade ederken Bitcoin’de long (uzun) MSTR hisseleri özelinde ise short (kısa) pozisyon aldıkları vurgulandı:

MicroStrategy hisselerinin bitcoin’e erişim sağlamanın nadir ve benzersiz bir yolunu temsil ettiği günler çoktan geride kaldı. MicroStrategy hisseleri, Bitcoin fiyatındaki son yükselişin ortasında yükseldi ancak kriptoda sıklıkla olduğu gibi işler çığırından çıktı. Hisse senedinin göreceli çekiciliği için belirtilen nedenlerin hiçbiri “aynı coin için iki katından fazla ödemeyi” haklı çıkarmaz.

Kerrisdale Capital tarafından sunulan bu söylemlerin ardından MSTR hisseleri 28 Mart gününü %11 düşüşle kapattı. MSTR yazım esnasında 1.704 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!