Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Direnci Aşınca Para El Değiştiriyor: Meme Coin Rallisi Yakında Mı?

Kripto para piyasasındaki para akışının Bitcoin’den (BTC) meme coinler gibi daha riskli varlıklara yönelmesi beklenirken aksi bir durum yaşanma ihtimali de bulunuyor.

On-chain analiz platformu Santiment, boğa piyasası verilerinden yararlanarak kripto para piyasasındaki paranın ne yöne doğru akabileceğine dair tahminde bulundu.

Normal şartlar altında Bitcoin’in direnç seviyelerini aştığı dönemlerde paranın meme coinler gibi daha riskli varlıklara aktığı belirtilirken bunun her zaman bu şekilde işlemeyeceği hatırlatıldı.

Eğer ki paranın Bitcoin’in direnç seviyeleri geçildikten sonra meme coin gibi riskli varlıklara akacağına yönelik beklenti hakim gelir ve küçük yatırımcılar balinaların önüne geçmek için direkt olarak meme coinlere akın ederse bu durumun ters tepebileceği belirtildi.

Böyle bir senaryonun yaşanması halinde Bitcoin’in beklentilerin tersine hareket ederek daha fazla piyasa hakimiyeti kazanacağını söyleyen Santiment, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı:

Bu boğa piyasası boyunca direnç seviyelerinin aşıldığı önceki örnekler tipik olarak Bitcoin karlarının daha spekülatif varlıklara akmasına yol açtı. Ancak daha küçük tüccarlar balinaları yenmeye çalışır ve acele ederek meme coinlere hücum etmeye başlarsa, her şey ters tepebilir ve Bitcoin hakimiyeti artış göstermeye devam edebilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!