Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Düşüşü Boğaları Son 1 Yılın En Büyük Zararına Uğrattı: Buradan Dönecek Mi?

Kripto para analisti yaşanan son düşüşlerin ciddi hasarlara yol açtığına değinirken tekrardan bir yükseliş için birkaç ay gerekebileceğini söyledi.

On-chain analiz platformu Santiment’in analisti, Bitcoin’de yaşanan düşüşlerin yarattığı etkiye ve geri dönüş tarihine odaklandı.

Son düşüşlerle birlikte 54 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin’in adeta bir long squezee yarattığını belirten analist, yükseliş yönlü vadeli işlem pozisyonlarının son 1 yılın en büyük zararına uğradığını kaydetti.

Bitcoin buradan döner mi?

Yaşanan yüklü tasfiyelerin yatırımcıları “artık buradan döner” algısına ittiğini belirten analist bunun hemen gerçekleşmeyebileceğini savundu.

2023 yılında yaşanan benzer oranda büyük tasfiyenin ardından yaklaşık 2-3 ay geçtikten sonra kayda değer yükselişlerin görüldüğünü vurguladı. Geçen yıl ağustos ayında yaşanan düşüş beraberinde bir yatay konsolidasyon getirmiş ve fiyatın tekrardan yükselişe geçmesi ekim ayını bulmuştu.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,4 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 57.600 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!