Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Düşüşü ile Kripto Para Boğaları 250 Milyon Dolar Kaybetti!

Bitcoin’in (BTC) son 24 saatlik periyotta %5 düşüş yaşayarak 41.000 doların altına gerilemesiyle birlikte kripto para piyasası milyonlarca dolar kayıp yaşadı.

Bitcoin geçtiğimiz 24 saat içerisinde %5 düşüş yaşayarak 42.800 dolar seviyesinden 40.654 dolara geriledi. Bu durum beraberinde yüz milyonlarca dolar değerinde vadeli işlem pozisyonunun tasfiye olmasına yol açtı.

Coinglass verilerine göre yazının kaleme alındığı esnada son 24 saat içerisinde tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 251 milyon dolar oldu. Toplamda 103 binden fazla kripto para yatırımcısının bu durumdan etkilendiği belirtildi.

En büyük tasfiye kripto para borsası Binance’de açılan 7,3 milyon dolarlık Bitcoin long (uzun) pozisyonu olurken tasfiye olan toplam pozisyonların yaklaşık %86,65’inin long pozisyonlardan kaynaklandığı aktarıldı.

Tasfiye olan pozisyonların 80 milyon doları Bitcoin’den ve 32,5 milyon doları Ethereum’dan (ETH) gerçekleşti. Tüm kripto paralar üzerinde ki veriler incelendiğinde 24 saat içinde 218 milyon dolar long (uzun) yönlü pozisyon tasfiye olurken, short (kısa) tarafında tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 33 milyon dolara karşılık geldi.

251 milyon dolarlık toplam tasfiye tutarının 108 milyon dolarlık kısmı en büyük kripto para borsası Binance üzerinde gerçekleşirken 2. sırada 76 milyon dolar tasfiye ile OKX yer aldı.

Bitcoin son 24 saat içerisinde %5 düşüş sergilerken altcoinlere bu düşüş çok daha sert yansıdı. Ethereum aynı süre zarfında %4,33, BNB (BNB) %2,5 ve Cardano (ADA) %6,5 düşüş yaşadı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,7 trilyon dolara kadar geriledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!