Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Düşüşüne Rağmen Kurumsallardan “Nadir” Görülen Dev Alım Geldi!

Bitcoin fiyatındaki son düşüşlere rağmen opsiyon piyasalarından umutlandıran veriler geliyor.

Kripto para opsiyon veri sağlayıcısı Greeks.live, güncel verileri paylaştı. Piyasada yaşanan son düşüşlere rağmen opsiyon cephesinin 2 Nisan günü alım yönlü hareket ettiğine işaret eden veriler, çok az satış yönlü opsiyonun işlem gördüğünü ortaya koydu.

Alım yönlü opsiyonlar hem Bitcoin hem de Ethereum özelinde kümelendi. Özellikle Ethereum’da alım opsiyonu işlemleri bugünkü toplam işlemlerin %90’ını oluşturdu. Greeks.live bu durumu “çok nadir görülen bir olay” olarak tanımladı:

Bitcoin düşmeye devam ediyor, kripto piyasasını önemli ölçüde aşağıya çekiyor, piyasada panik yayılıyor ve vadeli işlem prim seviyeleri düşüyor. Ancak opsiyon piyasasında az sayıda satım işlemi yapıldı ve bugünkü ana işlemlerin tamamı alımlardı. Özellikle Ethereum’da, alım opsiyonu işlemleri bugün toplam işlemlerin %90’ını oluşturuyor; bu çok nadir görülen bir pay seviyesi.

Yapılan açıklamanın devamında, opsiyon ticaretinin Bitcoin yarılanması (halving) öncesi ve sonrasında daha volatil bir hal alabileceği vurgulandı. Yarılanmanın 19 Nisan tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!