Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Düşüşünün Arkasında Ne Var? CryptoQuant Verileri Açıklık Getirdi!

Bitcoin (BTC) fiyatındaki son düşüşler yatırımcıların kar satışlarından kaynaklanıyor olabilir.

On-chain analiz platformu CryptoQuant analisti tarafından sunulan notta, Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin arkasında yatan nedenlerden birine yer verildi.

Analist 4 Nisan tarihli paylaşımında, Bitcoin fiyatının bir önceki zirve noktasının üzerine çıkmasıyla birlikte tüm yatırımcıların kara geçtiğini ve bu durumun da bir satış baskısı getirdiğini kaydetti. Bitcoin’in uzun ve kısa vadeli yatırımcıların kar satışlarını sindirmeye çalıştığını belirten analist, bu sürecin ne zaman biteceğine yönelik tahminde bulundu.

Kar satışlarının sindirilmesinin ve yatay sürecin önümüzdeki 1-2 ay boyunca devam edebileceğini öngörürken açıklamasının detaylarında şu ifadelere yer verdi:

Boğa piyasasında, Bitcoin geçmiş yükseliş döngüsünün zirvesine ulaştığında, kar realizasyonunun ölçeği artar ve Bitcoin, hacmi absorbe etmek için bir süre yatay ya da düzeltme döneminden geçer. Şu anda Bitcoin, 2021 boğa piyasasının zirvesine ulaştı ve kar realizasyon hacmini sindiriyor. Yaklaşık 1-2 aylık bir düzeltme veya yatay dönemden sonra, muhtemelen başka bir güçlü yükseliş göreceğiz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!