Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Eleştirmeni, Fiyat Konusunda Tekrar Uyardı: Gözünüz Aşağıda Olsun

ABD’li finans yorumcusu Peter Schiff, spot Bitcoin ETF’lerinin piyasada beklenen etkiyi yaratmayacağını düşünüyor.

Uzun süredir Bitcoin eleştirmeni olan Schiff, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanmasını bekleyen takipçilere, “Ne dilediğinize dikkat edin.” uyarısını yaptı. Schiff:

“ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sinin listeleneceği vaadi, Bitcoin fiyatına ve spekülatif talebe yıllardır destek sağlıyor. ETF’ler kurulduktan ve kurumsal ve diğer yatırımcılardan gelmesi merakla beklenen talep gelmeyince, gözünüz aşağıda olsun!”

Spot Bitcoin ETF’lerinin kurumsal yatırımcıların, emeklilik fonlarının önünü açması beklense de CryptoQuant analistleri, bunun bir “haberi sat” vakası olabileceği konusunda uyarmıştı. Ancak Matrixport analistleri, spot ETF’lerin onaylanmadığı durumda dahi Bitcoin fiyatının yıl içerisinde yükselmesini bekliyor.

Schiff, kendisinden geçmişte hangi ETF’nin bearish sonuçlar doğurduğuna dair bir örnek vermesini isteyen birine, şu yanıtı verdi:

“Bitcoin’i kendi başınıza ücretsiz şekilde alıp saklayabildiğiniz için bir Bitcoin ETF’sine gerek yok. Zaten onu ETF’de tutmanın anlamı ne ki? Gidip altın ETF’si de alabilirsiniz.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!