Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ETF Onayı Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek? İşte Bloomberg Analistlerinin Tahmini!

Bloomberg analistleri olası bir spot Bitcoin (BTC) ETF onayının kripto paralar üzerinde yaratacağı etkiler konusunda tahminlerini paylaştı.

Bloomberg tarafından 20 Kasım tarihinde paylaşılan bir haberde, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının onaylanması durumunda yaşanabileceklere yer verildi. Spot Bitcoin ETF haberinin Wall Street camiasında “kriptonun büyük atılımı” olarak lanse edildiğini belirten Bloomberg analistleri, ETF onayıyla birlikte kripto para sektörüne 100 milyar dolarlık bir para akabileceğini söyledi.

Spot Bitcoin ETF onayının servet yöneticileri ve finansal danışmanları nihayetinde trilyon dolarlık portföylerinin küçük bir kısmını Bitcoin’e ayırmaya iteceği vurgulandı.

Konuya aşina bir kaynağa göre Invesco ile bir başvuru üzerinde çalışan Galaxy Digital, bu ayın başlarında yaklaşık 300 yatırım uzmanıyla  Bitcoin’e yatırım yapma konusunda bir görüşme gerçekleştirdi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Florida merkezli Summit Wealth‘in varlık danışmanı Jeff Janson, spot Bitcoin ETF yatırımları hakkında şimdiden birçok görüşme gerçekleştirdiğini belirtirken açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Şu anda SEC’nin nihayet onay vermesinin namlusuna bakıyormuşuz gibi hissediyorum. Benim inancım, bu tür bir paketleyiciye erişiminiz olduğunda, önemli miktarda kurumsal düzeyde ilgiye sahip olacağınızı düşünüyorum.

SEC halen daha BlackRock ve Fidelity gibi trilyon dolarlık yatırım devlerinin spot Bitcoin ETF başvurularını incelemeye devam ediyor. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart söz konusu başvuruların %90 ihtimalle 2024 yılının başında onaylanacağını düşünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!