Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatı Neden Yeniden Düşüyor: Hafta Sonu da Durmadılar!

Alman hükümeti, Bitcoin’in (BTC) üstünde oluşturduğu satış baskısını sürdürüyor.

Blockchain analiz firması Arkham Intelligence’ın verilerine göre Alman hükümeti, bilinmeyen bir cüzdana 700 Bitcoin gönderdi.

Bitcoin satmaya devam ediyor

Alman hükümetinin bu Bitcoinleri gönderdiği adresine kurumsal bir şirkete veya tezgah üstü (OTC) platforma ait olabileceği düşünülüyor.

Alman hükümeti, geçtiğimiz hafta boyunca on milyonlarca dolar değerinde Bitcoin sattı. Arkham verilerine göre hükümetin cüzdanında hala 2,2 milyar dolar değerinde 39 bin 826 Bitcoin bulunuyor.

Fiyat düşüyor

Almanya’nın bir aydan kısa süre içerisinde 400 milyon dolardan fazla Bitcoin satması, bazı isimlerin tepkisini çekti.

Alman milletvekili Joana Cotar, “Hükümetin şu an niye satış yaptığına dair ancak tahmin yürütebilirim. Bunun sebeplerinden biri, Almanya’da şu sıralar bütçe açığı yaşıyor olmamız olabilir” dedi.

“Yaklaşmakta olan seçimin de bir etkisi olabilir” diyen Cotar, “Hükümet, yaptığı bu satışların doğurduğu sonuçların farkında mı değil mi, emin değilim” yorumunu yaptı.

Bu işlemler, geçtiğimiz son birkaç hafta içerisinde Bitcoin’in üstündeki baskının artmasına yol açtı. CoinGecko verilerine göre Bitcoin fiyatı, son yedi gün içerisinde yüzde 12,2 düştü ve 55.597 dolara geriledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!