Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatında BlackRock-Ripple Haberi ile Düzeltme: 170 Milyon Tasfiye Oldu!

Bitcoin ve kripto paralar bir süredir devam eden yükseliş dalgasının ardından ilk kayda değer düzeltmesini yaşayınca on milyonlarca dolar tasfiye oldu.

Dün akşam saatlerinde kripto para piyasası çok büyük olmayan bir düzeltme yaşadı. Özellikle BlackRock’ın spot XRP ETF haberinin sahte olmasının anlaşılmasıyla birlikte altcoinler, Bitcoin’e kıyasla daha yüksek yüzdeli düşüşler yaşadı.

Özellikle son haftalardaki yükseliş performanslarıyla dikkat çeken Chainlink (LINK) ve Solana (SOL), dün gerçekleşen düzeltme esnasında sırasıyla %11 ve %13 düşüş gösterdi.

On-chain analiz platformu Coinglass verilerine göre yazının kaleme alındığı esnada son 24 saat içerisinde tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 172 milyon dolara ulaştı.

En büyük tasfiye kripto para borsası Bitmex’de açılan 3,86 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) long (uzun) pozisyonu olurken tasfiye olan toplam pozisyonların yaklaşık %70,34’ünün long (uzun) pozisyonlardan kaynaklandığı aktarıldı.

Tasfiye olan pozisyonların 30 milyon doları Bitcoin’den ve 25 milyon doları Ethereum’dan (ETH) gerçekleşti. Tüm kripto paralar üzerinde ki veriler incelendiğinde 24 saat içinde 122 milyon dolar long yönlü pozisyon tasfiye olurken, short (kısa) tarafında tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 50 milyon dolara tekabül ediyor.

Toplamda gerçekleşen 172  milyon dolarlık toplam tasfiye tutarının 81,30 milyon dolarlık kısmı en büyük kripto para borsası Binance üzerinde yaşanırken 2. sırada 48,75 milyon dolar tasfiye ile OKX yer aldı.

Bu düşüşler sonucunda Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,45 trilyon dolara kadar geriledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!