Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fonlarında Olumsuz Hong Kong’a Rağmen Sürüyor: Altcoin İlgisi de Düştü!

Bitcoin (BTC) düzeltme sonrası toparlanmayı sürdürürken geçtiğimiz hafta kurumsal kripto para fonlarından yine çıkış gözlemlendi. 

Coinshares tarafından paylaşılan verilerde, iki hafta önce 435 milyon dolar çıkış gören kurumsal kripto para fonlarından yine geçtiğimiz hafta 251 milyon dolar çıktı.

Spot Bitcoin ETF onayının ardından Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi yüksek seviyeye ulaşmıştı. Geçtiğimiz hafta Grayscale fonlarından toplam 277 milyon dolarlık çıkış olurken diğer ETF ihraççılarına olan ilgi de büyük ölçüde düşüş yaşadı.

Hong Kong’da işlem görmeye başlayan ETF’ler ilk haftasını 307 milyon dolarlık kazanç ile kapattı. Ancak genel ETF performansında yaşanan çıkışlar Hong Kong’un başarılı ilk haftasını gölgede bıraktı.

 

Kurumsal kripto para fonlarında geçtiğimiz haftalarda da olduğu gibi ilk sırada 284 milyon dolarlık çıkış ile yine Bitcoin (BTC) yer aldı.

Öte yandan Ethereum’dan (ETH) 30 milyon dolar fon girişi oldu.

Altcoinlere ilgi azaldı

Kurumsal yatırımcılar Ethereum’a yapılan giriş ile birlikte Solana (SOL), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Avalacnhe (AVAX) ve Cardano’ya (ADA) yöneldi.

Solana’ya 300 bin dolarlık, Polkadot’a 300 bin dolarlık, Litecoin’e 100 bin dolarlık, Avalacnhe’a 500 bin dolarlık ve Cardano’ya 400 bin dolarlık dolarlık para girişi oldu.

Geçtiğimiz hafta altcoinlerde yaşanan para girişi bir nebze düşüş yaşadı.

Coinshares raporuna göre en çok çıkış yapan ülke olarak ABD’li yatırımcılar, en çok giriş yapan ülke olarak Hong Konglu yatırımcılar yer aldı. Bunların büyük kısmını spot Bitcoin ETF ihraççılarından giren ve çıkan miktarlar oluşturdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!