Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Halving Öncesi Sağlam Adımlarla İlerliyor

Weiss Ratings tarafından. yayınlanan rapora göre Bitcoin’in altyapısı artık eskisinden çok daha sağlam.

Notunu Yükseltti

Kripto paraları teknolojilerine, piyasa performanslarına, altyapılarına ve birkaç farklı kritere göre derecelendiren Weiss Ratings Bitcoin ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. Weiss Ratings ekibi son zamanlarda yaşanan gelişmeleri de göz önüne alarak BTC’nin notunu A-‘ye çıkardı.

Weiss Ratings tarafından paylaşılan bilgilere göre Bitcoin’in altyapısı özellikle yakın zamanda iyi bir gelişim gösterdi. Bunun yanı sıra bir de Bitcoin fiyatında yaşanan olumlu hareketlilikler, BTC’nin notunun artmasına yol açtı.

Neler Gelişti?

Weiss Ratings, Bitcoin’in altyapısının geliştiğinden bahsetse de BTC’nin notunu neden artırdığını detaylı olarak açıklamadı.

Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı gelişmelere baktığımızda özellikle hash oranında kayda değer bir artış olduğunu görebiliyoruz. BTC madencileri halving öncesinde çok daha yoğun bir şekilde çalışmaya başladılar. Bu da Bitcoin ağının, tıpkı Weiss Ratings’in belirttiği gibi, geliştiğini gösteriyor.

Bunun yanı sıra Bitcoin için özel olarak geliştirilen Lightning Network teknolojisi de hızla gelişmeye devam ediyor. Lightning Labs bundan kısa bir süre önce 10 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı ve Lightning kullanıcılarını memnun etti. Bu ve bunun gibi gelişmeler, Weiss Ratings’in Bitcoin hakkındaki değerlendirmelerini etkilemiş olabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment