Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Halving’e Kaç Dolarlık Fiyat Seviyesinden Girebilir?

Lider kripto para birimi Bitcoin, 10.000 doları aşsa da şu an için yükselişin devam edip etmeyeceği kestirilemiyor.

Basın saatine göre 10.100 doların üzerine çıkan BTC, ünlü kripto para analisti Willy Woo‘ya göre kesinlikle yükselişine devam edecek. Woo, sıradaki hedefin 14.000 dolar olduğun ifade etse de, yakında yapay bir düşüş görebiliriz.

Özellikle balinaların ve vadeli işlem platformlarının yükselişe çok fazla odaklanıldığı anlarda suni bir düşüş yaratarak “silkelenme” yaptıkları biliniyor. Bitcoin’in önümüzdeki 90 gün içerisinde blok ödülü yarılanması yaşayacağını da göz önüne alırsak, fiyat yükselmeye daha da devam edebilir ve bu olası bir silkelemeyi daha yakın bir tarihte görebileceğimiz anlamına geliyor.

Buna rağmen Bitcoin daha önceki boğa koşularında yaşanan yapay düşüşlere rağmen sert yükselişini sürdürmüştü. 2017 yılında BTC’nin 10.000 dolardan 20.000 dolara çıkması sadece birkaç hafta sürdü. 2019 yılında ise 10.000 dolardan 14.000 dolara çıkış birkaç gün içerisinde yaşandı.

Bu sebeple Bitcoin’in yarılanma öncesi yine 10.000 dolar seviyesinin üzerinde olacağı ancak 20.000 gibi rekor bir noktada olmayacağı söylenebilir. Yine de kripto para piyasasında tam bir tahmin yapmak oldukça zor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment