Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Halving’i Fiyatlandı MI? Analiste Göre Her Şey Yeni Başlıyor Olabilir!

BitGo Go Network Başkanı Matt Ballensweig, yaşanan tüm yükselişlere rağmen Bitcoin (BTC) yarılanmasının (halving) henüz fiyatlanmamış olabileceğini söyledi.

Bitcoin yarılanmasına 1 haftadan kısa süre kalırken BitGo Go’dan Matt Ballensweig konu hakkında açıklamada bulundu. Yaşanan tüm yükselişlere rağmen Bitcoin yarılanmasının henüz fiyatlanmamış olabileceğini dile getiren deneyimli isim, spot Bitcoin ETF onayından örnek verdi.

Bu yılın ocak ayında spot Bitcoin ETF’lerine onay gelmesiyle çoğu kişinin “bu bir beklentiydi ve çoktan fiyatlandı” fikrine kapıldığını fakat ETF onayından sonra daha ciddi yükselişler görüldüğünü kaydetti. Bununla birlikte yarılanmayla gelecek arz-talep dengelerindeki kritik değişimin nisan ayından sonraki süreçte pozitif etki yaratabileceğini dile getirdi.

Bu gibi önemli kırılım noktalarının tahminlerin çok ötesinde hareketliliklere yol açabileceğine vurgu yapan Ballensweig, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

Kripto para yatırımcıları sürekli olarak ‘yarılanma fiyatlandı mı’ sorusunu soruyor ve her döngünün bu dönemlerinde fiyatlanmama eğilimi gösteriyor. Benzer şekilde, birçok yatırımcı spot Bitcoin ETF onayının da fiyatlandırıldığını düşündü, ancak ETF’in ardından gelen ilk 60 gününde Bitcoin fiyatı önemli ölçüde yükseldi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!