Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin İhraççısı VanEck Ethereum İçin 22 Bin Doları İşaret Etti!

Bitcoin ETF ihraççısı VanEck, Ethereum için dudak uçuklatan fiyat tahmininde bulundu.

VanEck tarafından yakın tarihte sunulan bir raporda, Ethereum için fiyat beklentilerine yer verildi. Şirket, Ethereum fiyatının 2030 yılına kadar 22 bin dolara ulaşacağını öngördü.

Sunulan raporda Ethereum’u 22 bin dolara taşıyacak faktörlerin Ethereum tabanlı teknolojinin daha düşük maliyetler, artan verimlilik ve daha fazla şeffaflık sunabilmesi olduğuna yer verildi.

VanEck ayrıca, Ethereum’u tutarak elde edilen gelirden elde edilen serbest nakit akışının 2030 yılına kadar 66 milyar dolara ulaşacağını ve bunun da Ethereum’un değerlemesini öngörülen hedefine taşıyacağını belirtti.

Ethereum tahmini yükseltildi

Şirketin Ethereum için fiyat tahmini daha düşük seviyelerdeydi fakat spot Ethereum ETF haberi gibi önemli olay akışları bu beklentinin yükseltilmesine yol açtı.

Matthew Sigel, Patrick Bush ve tarafından yazılan raporda şu ifadelere yer verildi:

Ether ETF haberlerinden, ölçeklendirme ilerlemesinden ve zincir içi verilerden okuduklarımızdan etkilenerek 2030 ETH fiyat hedefimizi 22.000 dolara yükselttik. ETF gelişmesi, finansal danışmanların ve kurumsal yatırımcıların bu eşsiz varlığı nitelikli saklamacıların güvenliğiyle tutmalarına ve ETF’lerin karakteristik fiyatlandırma ve likidite avantajlarından faydalanmalarına olanak tanıyacaktır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!