Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Karşıtı İsim Hedef Gösterdi, Katliam Başlamak Üzere Dedi

Beş yıldan uzun süredir Bitcoin’e getirdiği eleştirilerle tanınan Peter Schiff, yine Bitcoin fiyatındaki hareketliliği sorguladı.

Bitcoin, hafta boyunca %16’dan fazla değer kazanarak 2021’den sonra ilk kez 50 bin dolar barajının üstüne çıktı. Birçok analist, bunun yaklaşık tam bir ay önce işlem görmeye başlamış spot borsa yatırım fonlarından (ETF) kaynaklandığını düşünüyor.

Peter Schiff ise Bitcoin fiyatındaki hareketliliği “pump & dump” olarak nitelendirdi ve bu hafta düzenlenen dört günlük bir etkinliği hedef gösterdi.

Miami’deki Exchange ETF konferansı, 11 Şubat’ta başladı ve 14 Şubat’a kadar devam edecek. Bitcoin ve kripto para ETF’leri, yatırım dünyasından birçok ismin katılacağı konferansın önemli konu başlıklarından biri oldu.

Örneğin bugün Bitwise, Galaxy, Grayscale ve Bloomberg Intelligence ekiplerinden temsilciler, Bitcoin ETF’leriyle ilgili bir oturum düzenleyecek.

Peter Schiff, ABD’de yeni işlem görmeye başlamış spot Bitcoin ETF’leriyle ilgili çok fazla heyecan olduğunu ve fiyattaki artışın bundan ibaret olduğunu düşünüyor. Schiff, “Katliam ne zaman başlayacak merak ediyorum.” dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!