Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Lightning Ödeme Şirketi, Güvenlik Açığı İddialarına Yanıt Verdi

Bitcoin’in Lightning Network ağını kullanan ödeme şirketi Stripe, sosyal medyada yayılan güvenlik açığı iddialarını yanıtladı.

Strike ekibi, şirkette bir güvenlik açığı olduğu iddialarının ardından bir soruşturma başlattığını ancak şimdiye dek böyle bir açık olduğunu gösteren bir kanıta rastlanmadığını açıkladı.

Şirketin basına yaptığı açıklamada, “Güvenlik ekiplerimiz bu iddiaları araştırıyor ve şu an için Strike’ta güvenlik açığı olduğuna dair bir kanıt bulunmamıştır.” dendi.

Strike’a bir saldırı düzenlenmiş olabileceği iddiası, sosyal medyada ZachXBT olarak bilinen kullanıcı tarafından geçtiğimiz akşam  Telegram’da dile getirildi:

“Strike’ta bir güvenlik açığı olabilir gibi gözüküyor. Birçok kişi, Strike hesapları için kullandıkları e-posta adreslerine hafta soyu boyunca oltalama e-postası geldiğini söylüyor.”

Sosyal medyadaki bir kullanıcı, oltalama e-postası gelen adresini sadece Strike hesabı için kullandığını söyledi.

2018’de Jack Mellers tarafından kurulan Strike, bu mayıs ayında 65’ten fazla ülkede hizmet vermeye başladı. Lightning Network’ü kullanan Strike, insanların ödeme uygulaması üzerinden anlık olarak Bitcoin transfer etmesini sağlıyor.

Şirket, bundan bir yıl önce düzenlediği B Serisi yatırım turunda 80 milyon dolar toplamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!