Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Neden Yükseldi: Ethereum Desteği ile 44 Bin Dolar Geçildi!

Ethereum (ETH) ile tetiklenen piyasa hareketi Bitcoin’in (BTC) de haftalar sonra 44 bin doların üzerine yükselmesine yol açtı.

Yatırım firmaları Ark Invest ve 21Shares’in spot Ethereum borsa yatırım fonlarına (ETF) yönelik yaptığı değişiklik, kripto para piyasasında yükselişin fitilini ateşledi. Şirketlerin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sundukları yeni uyumluluk güncellemesi, Bitcoin başta olmak üzere birçok varlıkta kayda değer artışlar getirdi.

CoinGecko verilerine göre haber akışının etkisiyle %4,5 yükseliş yaşayan Bitcoin, 12 Ocak tarihinden bu yana ilk defa 44.692 doları gördü. Ethereum ise %3,8’lik yükselişle 2.442 dolara ulaştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şimdiye kadar tüm spot Ethereum ETF başvurularına ilişkin kararını ileriki bir tarihe ertelese de süreç içinde yaşanan bu gibi pozitif gelişmeler piyasaya olumlu yansımaya devam ediyor. Spot Ethereum ETF’leri için gözler 23 Mayıs 2024 tarihine çevrilmiş durumda.

Kripto para piyasası, nisan ayında gerçekleşecek Bitcoin yarılanması (halving), ABD Merkez Bankası’nın (FED) mayıs ayındaki olası faiz indirimi ve spot Ethereum ETF’ine yönelik artan beklentiyle birlikte yükseliş yönlü ivmesini sürdürüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!