Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Sabitken Gelen Büyük Yükselişler Fitili Ateşledi: Altcoin Sezonu Geldi Mi?

Bitcoin 35 bin dolar seviyesinden yatay seyrini korurken altcoinlerde kayda değer yükselişler yaşandı.

Bitcoin bir süredir 35 bin dolar civarında konsolide olurken altcoinler boş durmadı. Sırf 6 Kasım Pazartesi günü bazı altcoin projeleri önemli kazançlar sağladı.

Bunlar arasında başlıca olarak Ripple (XRP), Chalinlink (LINK), Dogecoin (DOGE) ve Blur (BLUR) yer aldı. XRP gün içerisinde %10’un üzerinde yükselerek 0,73 dolara, LINK, %8’in üzerinde yükselerek 13,2 dolara, DOGE, %7’nin üzerinde yükselerek 0,076 dolara ulaştı.

Altcoin rallisi, Grayscale Investments’ın model portföyüne NEAR, STX, LINK ve XRP eklemesiyle desteklendi. Bu eklemelere göre şirket Bitcoin ağırlığının yanı sıra altcoinlere de ilgisini artırmış oldu. Ayrıca Ripple’ın Gürcistan ve Dubai’de faaliyet göstermek için onay alması yükselişi besleyen faktörlerden biri oldu.

Uzmanlara göre BLUR’un yükselişinin arkasında ise en büyük rakibi OpenSea’nin işten çıkarma yapması ve kasım ayının sonunda gerçekleşecek airdrop yer aldı.

Bitcoin’in market hakimiyeti de geçtiğimiz 3 gün içerisinde %2,9 değer kaybederek 53,91 seviyesinden 52,33’e kadar geriledi. Bu durumda paranın Bitcoin’den altcoinlere aktığının bir diğer göstergesi oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!