Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Tabanlı Altcoinler İçin Büyük Tartışma: Kurucu Karşı Olduğunu Açıkladı!

BRC-20’nin en büyük marketi UniSat ve topluluğun kurucu isimlerinden biri arasında gerginlik yaratan bir tartışma çıktı.

Son aylarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran BRC-20 cephesinde beklenmedik bir gerginlik yaşandı. Temelde BRC-20 pazar yeri UniSat ve BRC-20’nin takma adlı yaratıcısı Domo arasında yaşanan bu gerginlik topluluğu endişelendirdi.

Ekim ayında Domo, BRC-20’nin Ordinals protokolünün yükseltilmesini takip etmemesini, ancak 0.9 sürümünde dondurulmasını önermişti fakat UniSat cephesine buna karşı çıkarak Ordinals Jubilee yükseltmesinin hayata geçirilmesi gerektiğini savundu.

UniSat resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada dikkat çeken şu ifadelere yer verildi:

BRC-20’nin Ordinals Jubilee yükseltmesinin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için elimizdeki diğer görevlerimizin geliştirilmesini ertelemek zorunda kaldığımız için üzgünüz. Bizim için yoğun bir program. Ancak brc-20’nin Ordinallerden ayrılmasını önlemek için elimizden geleni yapacağız.

UniSat’a yanıt olarak Domo, bu yükseltmeyi aceleye getirmenin topluluğa ve ekosisteme zarar verebileceğini belirtti:

BRC20’de bu güncellemeleri aceleye getirmenin pervasızca olduğuna, akran indeksleyicileri göz ardı ettiğine ve BRC20 kullanıcılarından oluşan daha geniş bir topluluğa potansiyel olarak zarar verebileceğine inanıyorum.

Taraflar arasındaki gerilim henüz son bulmasa da sorunun olası bir topluluk oylamasıyla çözüme kavuşacağına inanılıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!