Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Ethereum’da Çanlar Çalıyor: 2,6 Milyar Dolarlık Opsiyon Sona Erdi!

Bitcoin ve Ethereum’un 3,35 milyar dolarlık opsiyonun maksimum verim noktasına ulaşmış olması düzeltme bitti mi sorularını akıllara getirdi. 

Opsiyon veri platformu Greeks.Live’ın 22 Mart tarihinde Twitter’dan paylaştığı verilere göre 1,7 milyar dolar değerinde 25 bin Bitcoin opsiyonu ve 890 milyon dolar değerinde 250 bin Ethereum opsiyonu sona erdi.

Söz konusu opsiyonların satış oranlarının alım oranlarına oranı Bitcoin’de 0,56 Ethereum’da ise 0,51 olarak kayıtlara geçti. Yatırımcılarının çoğun yükselişe yönelik opsiyon satın alırken bir kısım yatırımcı da korunmak amacıyla put opsiyonları satın aldı.

Bu opsiyonların maksimum verim seviyesi Bitcoin için 67 bin dolarken Ethereum için 3.500 dolar seviyeleriydi. Bu seviyelerin gün içerisinde beklenti bölgelerine ulaşmış olması akıllarda soru işareti yarattı.

Bitcoin 70 bin doları koruyamadı

Opsiyon verilerine göre kripto para piyasasının bu hafta yön değiştirdiği gözlemlendi. Geçtiğimiz hafta sonu rallisinin son ayağı olduğu ve Bitcoin’in 70 bin dolar seviyelerini koruyamaması durumunda yükselişlerin problem yaşayabileceği belirtilmişti.

Greekslive, bu hafta fiyatlarda ciddi bir düşüş gerçekten yaşandığını belirtirken satım opsiyonlarında talebin arttığını vurguladı. Ancak fiyatların düşüş yaşamasıyla birlikte sayının azaldığı ve birçok pozisyonun karla kapatıldığı belirtildi.

Put oranına gelen talebin düzeltmenin devam edeceğine yönelik düşünceleri alevlendirdi.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin ve Ethereum bir miktar toparlanma yaşasa da son 24 saatte %6’yı aşkın düşüşle Bitcoin 67.732 dolar, Ethereum ise 3.691 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!