Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Ethereum’daki Yüksek Ücretler Solana’ya Yaradı: Patlama Yaşanıyor!

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) kullanıcıları yüksek işlem ücretleri ile mücadelesine devam ederken Solana (SOL) ağı kullanıcılarında artış gözlemlendi.

Ethereum ve Bitcoin ağında gerçekleşen işlem ücretleri mevcut durumda yüksek seyrine devam ederken Solana ağı kullanıcılarında yakın zamanda ivmeli bir artış görüldü. Artışın Etherum ve Bitcoin kullanıcılarının geçişinden kaynaklanmış olabileceği öne sürüldü.

On chain veriler Solana ağında yeni adreslerin son 7 günlük ortalamasının son 1,5 ay içerisinde %185 artış gösterdiğini ortaya koydu. Ağdaki yeni adreslerin son 4 ay içerisinde istikrarlı bir şekilde arttığı kaydedilirken mayıs ayının yeni adres bakımından son dört ayın en yüksek seviyesi olduğunun da altı çizildi.

The Block Research Analisti Rebecca Stevens, yeni adres artışının Ethereum işlem ücretlerinin artmaya başladığı ve kullanıcıların işlem yapmak için başka ağlara yöneldiği mayıs ayının başlarında artış göstermiş gibi göründüğünü ancak son zamanlarda görülen ikinci ivmenin Ethereum’un sorunları ile ilgili olabileceğinin de altını çizdi.

Analist, geçtiğimiz haftalarda Ethereum ağının kısa süreliğine durmasına atıfta bulunarak geçmişte benzer sorunları Solana’nın da yaşadığını ve bu kapsamda Ethereum’un benzer tepkilerle karşılaşabileceğini dile getirdi.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %18,4 değer kaybeden SOL, son 24 saat içerisinde %1,4 düşüş yaşayarak yazım itibariyle 20,57 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!