Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yatırımcıları İçin Rahatlatan Rapor Bitfinex’den Geldi: BTC Dipte Mi?

Bitcoin, haziran ayında büyük bir satış dalgası yaşamasının ardından Bitfinex analistlerine göre yerel bir dip noktaya ulaşmış olabilir.

Bitfinex analistlerine göre bir süredir sert satışlara maruz kalan Bitcoin, yerel bir dip noktaya ulaşmış olabilir. Bitcoin’in fiyatı, 3 Temmuz tarihinde 120 günlük sabit aralığın altında düşerek 53.300 dolara kadar gerilemişti. Söz konusu geri çekilme Mt. Gox ödemelerinin başlayacak olması, ABD ve Almanya hükümetlerinden gelen satışlar gibi nedenlerden kaynaklandı.

Bitfinex analistleri, Mt. Gox’un tüm Bitcoinleri dağıtmamış olmasına rağmen BTC fiyatının yerel bir dip noktaya ulaşmış olabileceğini öne sürdü.

Bitfinex’e göre ayrıca Bitcoin’de düşüşün devam etmemesinin birkaç nedeni bulunuyor. Bitfinex analistleri, ABD ve Almanya tarafından gelen satışın 2023’ten bu yana gerçekleşen toplam kümülatif değerin yalnızca %4’ünü oluşturduğunu belirtti. Benzer bir veri CryptoQuant tarafından da gelmişti.

Öte yandan Bitfinex, geçmişte negatif fonlama oranlarının kısa vadeli SOPR değerleri ile birleştiği dönemlerin dip seviyelere işaret ettiğini belirtti ve şu ifadelere yer verdi:

Negatif fonlama oranları, satış baskısının yüksek olduğunu veya satıcıların piyasaya hakim olduğunu gösterir. Ancak aynı zamanda piyasanın aşırı satıldığını da gösterebilir. Bu aşırı satım durumu, toparlanan bir SOPR ile örtüştüğünde, genellikle piyasanın bir taban bulduğuna işaret etmektedir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!