Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yatırımcılarının Bir Gözü de Olası Düşüşte: Önlem Almaya Başladılar!

Kripto para piyasasındaki son yükselişlerin ardından, bazı yatırımcılar düzeltme için önemlerini almaya başladı.

Kripto para opsiyon veri sağlayıcısı Greeks.Live’a göre bazı opsiyon yatırımcıları piyasadaki ani yükselişlere karşı önlem almaya başladı. Hedge pozisyonlara yönelen bu yatırımcılar, satış yönlü opsiyon alımlarını hızlandırırken akıllara olası bir düzeltme riski geldi.

Bitcoin’in son 1 haftada %15 Ethereum’un ise %14 yükselmesi yatırımcıları bu önlemi almaya iten faktörler arasında yer aldı. Söz konusu yükselişler esnasında vadeli işlem miktarları “aşırı riskli” bölgesine kadar tırmanırken piyasadaki açgözlülük de tavan yaptı.

Greeks.Live, son 24 saat içerisinde nominal değeri 5 milyon dolardan fazla olan 50’den satış yönlü fazla blok emrin işleme alındığını kaydetti. Konu hakkında yapılan açıklamada bu durumun tarihte yalnızca birkaç kez görüldüğü ifade edildi:

Bu piyasa olgusu nispeten nadirdir ve spot sahiplerinin korunmak için satım opsiyonlarına yöneldiği büyük spot odaklı boğa piyasalarında tarihte yalnızca birkaç kez meydana gelmiştir. Boğa piyasasının en patlayıcı ivmesini elde etmek için spot tutarken, karın küçük bir kısmı hedge için düşüş yönlü kullanılmaya başkandı.

Öte yandan spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) ihraççılarının yüklü alımları ve nisan ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması (halivng) şimdiye kadar yükseliş trendini güçlü bir ivmede tutmayı başardı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!