Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yükselişlerinden Önce Tether’den USDT Çeken Kurumsal Balinadan Yeni Sinyal!

Dev kripto para balinası Tether (USDT) hazinesinden bir kez daha yüz milyonlarca dolar çekip borsalara transfer etti.

Tether aşığı balina tekrardan şirketin hazinesine yöneldi. On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre 3 Ocak günü harekete geçen balina, Tether hazinesinden 182 milyon USDT aldı.

Alım işleminden kısa süre sonra bu varlıkları ABD merkezli Kraken ve Coinbase gibi kripto para borsalarına transfer eden balinanın, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularını fırsat olarak gören bir kurumsal yatırımcı olduğu düşünülüyor.

Aynı balina 20 Ekim 2023 tarihinden bu yana Tether hazinesinden toplamda 2 milyar USDT alarak ve bunun büyük çoğunluğunu Binance’e yatırmıştı. Balinanın alımlarına başladığı 20 Ekim tarihinden bu yana kripto para piyasası da kayda değer miktarda değer kazandı. Sadece Bitcoin o tarihten bu yana %50’den fazla artış yaşadı.

Kripto para piyasasındaki yükselişler ve artan talep Tether cephesine de olumlu yansıdı. Şirketin piyasa değeri 2023 yılında kayda değer oranda artış sergileyerek rekor seviyeye yükseldi. CoinGecko verilerine göre Tether’in halihazırda 92 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!