Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Balinalar Satışa Mı Geçti: Fiyatta Düzeltme Uyarısı Yapıldı!

Kripto para piyasasındaki son yükselişe rağmen olası bir düzeltme kapıda olabilir.

On-chain analiz platformu CrpytoQuant tarafından aktarılan veriler, kripto para piyasasında yeni bir düzeltme beklentisini ortaya koydu. Yaklaşık 3 ile 5 yıl arasında Bitcoin tutan uzun vadeli yatırımcıların son günlerde harekete geçtiğini dile getiren CrpytoQuant cephesi, 90.000 Bitconi’lik hareteke dikkat çekti.

Uzun vadeli yatırımcıların %90’ı aşan oranda karda olduğunu belirten veriler, yeni gelen yatırımcıların büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kalabileceğine işaret etti.

Yüksek riskli piyasada, özellike spot Bitcoin ETF’lerindeki düşüş hacme işaret edilirken lokal bir tepe noktasının güncel fiyatlardan mümkün olabileceği hatırlatıldı. CrpytoQuant analistleri, kısa süreli bu satış baskısına nazaran 2024 yılının ortasından önce bir toparlanmanın yaşanabileceğini söyledi:

Bitcoin in 73.800 dolarda  zirve yaptıktan sonra ABD satın alma aktivitesinde kayda değer bir düşüşle birlikte bir düzeltmeyle karşı karşıya olduğunu gösterdi. Ancak kurumsal ve balina alımlarının etkisiyle 2024 ortasından önce bir toparlanma bekleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!