Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Bu Satış Sinyaline Dikkat: Son Bir Ayda Tam 11 Kez Doğru Çalıştı!

On-chain analiz platformu Crypto Quant analisti, Bitcoin (BTC) için borsa transferlerine odaklanan ve yüksek başarı oranıyla çalışan bir satış sinyalini paylaştı.

“Dan” takma adlı Crypto Quant analisti, Bitcoin için dikkat çeken bir satış sinyalinde geriye dönük test yaptı. Testin sonucunda bu sinyalin büyük oranda başarıyla çalıştığı görüldü.

Analist, borsalara ne zaman 7 BTC’nin üzerinde transfer yapılsa takip eden günler veya saatler içerisinde en azından %1’lik düşüş geldiğini ortaya koydu.

Söz konusu Bitcoin transferlerini analiz eden gösterge, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasından bu yana 11 kere düşüş sinyali verdi. Bu sinyallerin ardından gelen 48 saat içerisinde Bitcoin fiyatında ortalama %3,38 düşüş görüldü. Bu dönemde kaydedilen en büyük düşüş –%7,35 oldu.

Bu gösterge son olarak 30 Ocak tarihinde satış sinyali verdi ve kısa süre sonra Bitcoin fiyatında %2,41 değer kaybı yaşandı. Analist bunun araştırma amaçlı bir paylaşım olduğunu belirterek tek bir göstergeden yola çıkılarak yapılacak yatırımların zararla sonuçlanabileceğini hatırlattı.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 43.019 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!