Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Daha Önce Yükseliş Getiren Balina Aktivitesi Tekrardan Görüldü!

Uzun vadeli Bitcoin (BTC) yatırımcıları fiyattaki yükselişlerle birlikte satış yaptı.

On-chain analiz platformu CryptoQuant tarafından aktarılan verilerde, 6 aydan uzun süredir Bitcoin tutan uzun vadeli yatırımcıların bir kısmının fiyatın 63 bin doların üzerine çıkmasıyla birlikte satışa başladığına yer verildi.

Özellikle geçtiğimiz 2 günlük süreçte satışların hacim kazandığını belirtilirken bu balinalar tarafından satılan miktarın 4.000’den fazla Bitcoin’e denk geldiği vurgulandı. Bu durum, uzun vadeli Bitcoin arzının ortalama seviyenin üzerinde harcandığını gösteren “Binary CDD” göstergesinin de son iki gündür aktif olmasıyla desteklendi.

6 aydan 5 yıla kadar Bitcoin tutan yatırımcı grubu 2 gün boyunca her gün ortalama 4.000 BTC’yi elden çıkardı. Bu hareketlilik, yaklaşık bir hafta önce Şubat ayının sonunda gözlemlenen eğilime benzetildi. Ancak daha dikkat çekici olan, 6-12 ay arası Bitcoin tutan yatırımcı grubunda ise bu miktarın yaklaşık 18.000 BTC’ye ulaşması oldu. 2-3 yıl arası tutan yatırımcı grubunda ise anlamlı bir hareket gözlenmediği için veri analize dahil edilmedi.

Şubat sonundaki benzer balina aktivitelerinden sonra Bitcoin fiyatı 61.000 dolardan 68.000 dolara yükseldiğini hatırlatan CryptoQuant cephesi, bu yeni hareketliliğin ardından benzer bir yükseliş yaşanabileceğini ima etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!