Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Düzeltmesi Ne Zaman Bitecek? Senenin Gidişatını Bu Belirleyecek!

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) boğalarını tedirgin açıklamalarda bulundu.

Benjamin Cowen yakın tarihli bir YouTube videosunda Bitcoin’i inceledi. Yaşanan düşüşlerin ve derin likidite temizliğinin ardından yatırımcıların bir geri dönüş beklentisine girdiğini dile getiren Cowen, bunun hemen gerçekleşmeyebileceğini savundu.

Bu tarz düşüşlerin ardından fiyatın bir konsolidasyon sürecine girmeyi sevdiğini hatırlatarak yükselişin devamının birkaç ay sonra gelebileceğini kaydetti.

Bununla birlikte Bitcoin’in günlük grafikte 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) üzerine çıkıp çıkmamama durumunun 2024 yılındaki gidişatın kaderini belirleyeceğini savundu.

2019 boğasına bakıldığında Bitcoin’in yaklaşık 202 günlük bir düzeltmenin ardından toparladığını, mevcut durumda ise fiyatın sadece 114 gündür düştüğünü vurguladı.

Bitcoin yükselişi eylül-ekim gibi başlayabilir

İncelediği 2019 düzeltme verilerinden yola çıkan analist, eğer benzer bir şekilde 200 gün sonunda geri dönüş gerçekleşecekse bunun tahminen ekim ayına denk geleceğini kaydetti. Bitcoin ve kripto paraların geçen yılki yükseliş başlangıcı da ekim ayına denk gelmişti:

Bitcoin’in şu an nerede olduğuna ve şu ana kadar bu kanalda ne kadar süredir durduğuna bakarsanız yaklaşık 114 gün veya 115 gün göreceksiniz. 202 güne ulaşılması durumda, Ekim ayının geri dönüş için uygun olduğunu düşünüyorum.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!