Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Düzeltmeye Rağmen Uzun Vadeli Yatırımcılar Sımsıkı Tutuyor!

Kripto para piyasası yıl sonu düzeltmesi yaşarken merkezi borsalardaki (CEX) Bitcoin (BTC) miktarı son haftaların en düşük seviyesine geriledi.

Kripto para piyasasında yaşanan son düzeltmelere rağmen uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları kararlı tavırlarını bozmadı. On-chain analiz platformu CryptoQuant tarafından aktarılan verilere göre merkezi borsalar üzerindeki Bitcoin sayısı aralık ayının sonuna doğru 2,04 milyon bandına geriledi.

Sadece son 24 saat içerisinde borsalardan 33.000’in üzerinde Bitcoin çıkışı yaşandı. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase tek başına son 24 saat içinde 19.000’in üzerinde Bitcoin çıkışı gördü.

Analistler yatırımcıların uzun vadeli tutmak istedikleri Bitcoinleri borsalardan özel cüzdanlarına çektiklerini belirtti. Borsalardan Bitcoin çıkışı hem arzın azalması sebebiyle uzun vadeli fiyat hareketleri için pozitif hem de yatırımcıların Bitcoin’e olan güveninin net bir temsili olarak yorumlandı.

Bitcoin yıl sonu vadeli opsiyonların dolması ve global piyasaların tatil dönemine girmesiyle birlikte son günlerde kayda değer satışlarla karşılaştı.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2,1 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 41.856 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!