Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de En Son Ağustos 2023’te Görülmüştü: Bu Seviyede Direnç Oluşabilir!

Blockchain analistlerine göre Bitcoin (BTC) fiyatı, 65.000 dolar seviyesinde kritik bir direnç ile karşılaşabilir.

Bitcoin, Haziran ayını yaklaşık %7’lik bir düşüşle kapattı. BTC, Temmuz’a güçlü bir giriş yapmış olsa da hala zararda olan çok fazla yatırımcı bulunuyor.

Yüksek fiyattan alım yaptılar

LookIntoBitcoin verilerine göre kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının genel olarak alım fiyatı, 65.000 dolar düzeyindeydi. Kısa vadeli yatırımcılar, cüzdanında en fazla 155 gündür Bitcoin tutan yatırımcıları kapsıyor.

Bitcoin, yazım sırasında 63.000 doların biraz altından el değiştiriyor. Bu, kısa vadeli yatırımcıların zararda olduğu ve fiyatın kendi alım fiyatlarına yaklaşması halinde bir satış baskısı yaratabilecekleri anlamına geliyor.

Bitcoin için direnç oluşturabilir

Blockware Intelligence analistleri, “Bitcoin fiyatı, Ağustos 2023’ten sonra ilk kez kısa vadeli yatırımcıların genel maliyetinin altına düştü. Kısa vadeli spekülatörler, fiyat başa baş noktasına geldiği zaman pozisyonlarını kapatabileceği için kısa vadede 65.000 dolar bölgesinde bir direnç bekleyebiliriz” dedi.

Bitcoin short-term holder realized price or average cost basis. (LookIntoBitcoin)

Bitcoin fiyatı, geçen yaz da kısa vadeli yatırımcıların alım seviyesinin altına düştüğünde iki ay boyunca yatay bir grafik çizdi.

Öbür taraftan uzun vadeli yatırımcılar ise pozisyonlarını büyütmeye devam edebilir. LookIntoBitcoin verilerine göre uzun vadeli yatırımcılar, Bitcoin için birim başına 20.000 dolardan daha az harcadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!