Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Fiyat Baskısına Yenisi Ekleniyor: 1,6 Milyar Doların Satışı İçin Başvuruldu!

İflas eden kripto kredi kuruluşu Genesis, 1,6 milyar dolarlık kripto para odaklı tröst satışı için mahkemeden izin istedi.

Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olan Genesis, iflas mahkemesinin karşısına çıktı. Şirket tarafından mahkeme sunulan talepte, kripto para odaklı 1,6 milyar dolarlık tröstün satışı için onay istendi.

Genesis bu talepte, elindeki 1,4 milyar dolar değerinde Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerine ek olarak yaklaşık 165 milyon dolar değerinde Grayscale Ethereum Trust hisseleri ve yaklaşık 38 milyon dolar değerinde Grayscale Ethereum Classic Trust hisselerini satışa hazır olduğunu vurguladı.

Söz konusu GBTC hisseleri, Three Arrows Capital’in (3AC) iflası yoluyla elde edilen bazı hisselerle birlikte, Gemini Earn programının bir parçası olarak Gemini’ye aktarılan ilk teminat hisselerini kapsıyor.

Yapılacak satışların müşterilere olan borçların ödenmesini kolaylaştırılacağı düşünülürken kısa süre önce FTX’de iflas mahkemesi aracılığıyla 1 milyar dolar değerinde GBTC hissesi satmıştı.

İflas mahkemesine ilişkin bir sonraki duruşma 8 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilecek. Genesis ayrıca satış işlemlerine ilişkin müzakereler için mahkemeden ek süre talep etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!