Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Son 4 Ayın En Sert Düşüşü FOMO Yarattı: Yüksek Alımlar Var!

On-chain analiz platformu Santiment, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşün ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Santiment Bitcoin ve altcoinler özelinde yaşanan son düşüşe odaklandı. Analiz şirketi tarafından 11 Aralık günü yapılan paylaşımda, kripto para piyasasının son 4 ayın en hızlı düşüşünü yaşadığı vurgulandı. Santiment bu düşüşü iyimser bir şekilde “düzeltme” olarak nitelendirdi.

Santiment yaşanan son düşüşün yatırımcılar tarafından bir dibi alım fırsatı olarak görüldüğüne işaret ederek bir FOMO oluştuğunu belirtti:

Kripto para piyasasının son 4 ayın en hızlı düşüşünü yaşaması bazı yatırımcılar arasında endişeli bir atmosfer yarattı. Buna nazaran düşüşler bir dibi satın alma fırsatı olarak görüldü ve ciddi bir alım yönlü FOMO oluştu.

Bitcoin, TSİ sabah 04.00 – 05.00 sularında ciddi bir hareketlilik yaşayarak 40.500 dolar seviyelerine kadar fitil attı. Söz konusu düşüş piyasada 400 milyon dolarlık vadeli işlem pozisyonunun tasfiye olmasına yol açtı. Bu düzeltmenin başlıca sebebinin 12 Aralık günü açıklanacak ABD enflasyon verisi ve 13 Aralık günü açıklanacak ABD faiz kararıyla ilişkili olduğu düşünülüyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %3 düşüş yaşayan Bitcoin, yazım esnasında 42.385 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!