Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Yükseliş Saatleri: Bu Vakitte Alanlar Kar Ediyor!

Yatırım firması Matrixport’un araştırma müdürü Markus Thielen, Bitcoin’in sıklıkla yükseliş sergilediği saatleri açıkladı.

Markus Thielen kısa süre önce Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, Bitcoin’in yükseliş gösterdiği saat aralığını ortaya koydu. Geçtiğimiz dönemde Bitcoin’in Asya piyasa açılış saatlerinde genellikle düşüş yaşadığını fakat spot Bitcoin ETF onayının ardından bunun tersine döndüğünü kaydetti.

Thielen yatırımcıların belirtilen birkaç saat aralığında Bitcoin alıp, ardından en fazla 4 saat içerisinde satarak genellikle karlı çıkabileceğini söyledi. Deneyimli isim tarafından paylaşılan saat aralığı TSİ 03.00-07.00 aralığına denk geliyor:

Yatırımcılar bu bilgiden faydalanabilir ve ABD işlem saatlerinden önce Bitcoin satın alıp birkaç saat sonra satabilirler. Veri analizimiz sayesinde Bitcoin’in ABD ETF’lerinin o gün işlem görmeye başlamasından 1-4 saat önce yükselme eğiliminde olduğunu da fark ettik, bu da ETF akışının muhtemelen önden gerçekleştiğinin bir işareti.

Bununla birlikte söz konusu alım işleminin yatırımcılar tarafından genellikle arbitraj amacıyla kullanıldığını veya scalp pozisyonların bu saatlerde işlemle dahil olduğunu belirterek uzun vadeli bir işlem için tek bir verinin yeterli olmayacağını ima etti:

ABD’deki işlem saatlerinde gerçekleşen alımların çoğunlukla arbitraj amaçlı olduğu görülüyor: Bitcoin Spot ETF’leri satın alınıyor ancak hedge fonlar vadeli işlem primini cebine indirirken CME’de listelenen Bitcoin vadeli işlemleri satılıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!