Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’e ETF Yatırımcıları Can Suyu Oldu: 2 Haftanın En Yüksek Girişi Görüldü!

Spot Bitcoin ETF yatırımcıları, Bitcoin düşüşünü değerlendirerek yüklü alımlar gerçekleştirdi.

Bitcoin ETF yatırımcıları, kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşü fırsata çevirdi. Bitcoin, Cuma günü TSİ gece sabah saatlerinde 54.000 doların altına inmiş ardından hafif bir toparlanma belirtisi göstermişti.

ABD’li yatırımcılar, 4 Temmuz’da kurtuluş günü tatilinin akabinde Bitcoin’in tarihi bir düşüş yaşadığını fark edip ETF verilerine göre alım yaptılar.  Farside Investors’ın yaptığı paylaşıma göre Bitcoin ETF’leri Cuma günü son iki haftanın en yüksek girişi olan 143,1 milyon dolar net giriş kaydetti.

Fidelity’nin Wise Origin Bitcoin Fonu (FBTC), 117,4 milyon dolarlık net yeni yatırım çekti ve diğer fonlar da artı yönde girişler gösterdi.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin fiyatı Çarşamba günü ortalama 61.000 dolar seviyelerinden Mt. Gox’un geri ödemelere başlaması, Almanya ve ABD’nin satışlarına paralel olarak sert düşerek 54 bin doların doların altına gerilemişti. Daha sonra bir miktar toparlanma yaşayan Bitcoin, yazım esnasında  tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.500 doların yaklaşık %23 altında 57.100 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!