Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’e Rüzgar Yine Tersten Esti: Kurumsallar Bu 5 Altcoin’de Israrcı!

Bitcoin (BTC) düzeltme sonrası 66 bin dolar seviyesinin yeniden üstünde tutunmaya çalışırken geçtiğimiz hafta kurumsal kripto para fonlarından 206 milyon dolar çıkış görüldü.

Coinshares tarafından paylaşılan verilerde, iki hafta önce 126 milyon dolar çıkış gören kurumsal kripto para fonlarından yine geçtiğimiz hafta 206 milyon dolar çıktı.

Spot Bitcoin ETF onayının ardından Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi yüksek seviyeye ulaşmıştı. Geçtiğimiz hafta Grayscale fonlarından toplam 450 milyon dolarlık çıkış olurken ETF ihraççıları yaklaşık 250 milyon dolar yatırım topladı.

Kurumsal kripto para fonlarında geçtiğimiz haftalarda da olduğu gibi ilk sırada 192 milyon dolarla yine Bitcoin (BTC) yer aldı ancak bu sefer çıkışlarda lider konumunda bulunuyordu.

Öte yandan Ethereum’dan (ETH) 34,2 milyon dolar fon çıkışı olurken short (kısa) Bitcoin fonundan da 300 bin dolarlık giriş gözlemlendi.

Altcoinlere ilgi yüksek

Kurumsal yatırımcılar Ethereum ve Solana’dan çıkarken Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Chainlink (LINK), Ripple (XRP) ve Cardano’ya (ADA) yöneldi.

Polkadot’a 1,5 milyon dolarlık, Litecoin’e 3,2 milyon dolarlık, Chainlink’e 1,7 milyon dolarlık, Ripple’a 1,3 milyon dolarlık ve Cardano’ya 1 milyon dolarlık dolarlık para girişi oldu.

Söz konusu 5 altcoin bir süredir ilgi görürken kurumsallar Chainlink’e yeni yönelerek büyük miktarlarda yatırım yaptı. İlgili altcoinlere yaşanan girişlerin büyük bir yükseliş habercisi olabileceği tahmin ediliyor.

Coinshares raporuna göre en çok çıkış yapan ülkelerin başında ABD’li yatırımcılar geldi. Bunların büyük kısmını spot Bitcoin ETF ihraççılarından çıkan miktarlar oluşturdu.

Bununla birlikte İsveç’ten 6,7 milyon dolar ve Almanya’dan 8,3 milyon dolar çıkış yaşandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!