Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’i Düşüren Almanya’nın Ne Kadar BTC’si Var: Nelere Dikkat Edilmeli?

Almanya Hükümeti, 2 gün içerisinde 110,8 milyon dolar değerinde Bitcoin’i (BTC) borsalara yatırdı.

On-chain veri ve analiz platformu Arkham’ın Almanya’daki Federal Kriminal Dairesi olarak etiketlediği bir adres, önce “bc1q0unygz3ddt8x0v33s6ztxkrnw0s0tl7zk4yxwd” kodlu bir adrese 6 bin 500 Bitcoin (BTC) transfer etmişti.

Hükümet daha sonra transferleri sıklaştırarak kripto para borsaları Coinbase, Kraken ve Bitstamp’e toplamda 2 gün içerisinde 110,8 milyon dolar değerinde 1.700 BTC taşıdı.

Resim

Lookonchain’in paylaştığı verilere göre Bitcoin ve kripto paralarda bugün düşüşü tetikleyen son transfer ile birlikte Almanya hükümetinin cüzdanında 3 milyar doları aşkın değerde 47.179 Bitcoin kaldı.

Söz konusu yüklü miktarda Bitcoin’in kripto para piyasasında bir satış baskısı oluşturabileceği düşünülürken bugün yaşanan sert düşüş de bu düşünceleri kanıtlar nitelikteydi.

Uzmanlar, Bitcoin fiyatına doğrudan etki edebileceği düşünülen varlıklara ait cüzdanların yakından takip edilmesi gerektiğini söylüyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin fiyatı, bugün gün içerisinde ulaştığı 66.440 dolarlık seviyeden birkaç saat içerisinde %3’e yakın düşüş yaşayarak 64.564 dolara kadar gerilemişti. Bitcoin daha sonra bir miktar toparlanarak yazım esnasındaki 65.050 dolarlık fiyata ulaştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!