Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’in Aşırı Alım İndikatörü Zirve Yaptı!

Lider kripto para Bitcoin, dün 10.000 doların üstüne çıkarak yeniden bir boğa rallisi başlayabileceğinin sinyallerini verdi. Bitcoin’in yükselişine eşlik eden Ethereum bunu geçerek diğer kripto paraları da ateşledi ve şu an birçok yatırımcı beklenen yükselişin geldiğini düşünüyor.

Bitcoin indikatörlerine bakıldığında ise 2017 yılının Aralık ayından beri yaşanmayan bir doyum noktasına ulaşıldığı görülüyor. Bitcoin en son 20.000 dolara çıkıldığı 2017 Aralık tarihinde bu kadar yüksek aşırı alım seviyelerine ulaşmıştı. Bu da piyasanın yakında sert bir düşüş yaşayabileceği şeklinde yorumlanabilir.

Bitcoin Tutunabilecek Mi?

Eğer BTC 10.350 dolar üzerinde kalmayı ve bu seviyeyi desteğe dönüştürmeyi başarırsa, yükseliş devam edebilir. 10.350 dolar seviyesinde tutunma gerçekleşmezse 9.100 dolara kadar sert bir düşüşün kapıda olduğu düşünülüyor.

Buna ek olarak Bitcoin’in üç günlük grafiğinde de 9.800 doların önemli bir direnç rolü oynadığı ve düşüşün buradan da sekebileceği görülüyor. Nitekim en son yaşanan yükselişte de BTC 9.800 dolardan sıçrama yapmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment