verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bithumb Borsasının Operatörü, Farklı Pazarlar Arayışında

Güney Kore’nin en büyük kripto parası olan Bithumb’ın operatörü olan BXA şirketi, yeni pazarlara açılmak istiyor. Şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamada, BXA’nın temel pazar hedefi olarak Amerika ve Japonya’yı belirlediği ifade edildi.

Şirketin CEO’su BK Kim, yaptığı açıklamada BXA’nın NYSE’de faaliyet gösteren bir şirket ile birleşme anlaşması yapma ihtimalinin de olduğu ifade edilirken, bu yolu izlemesinin temel amacı da açıklandı.

Kim’e göre, NYSE’de faaliyet gösteren bir şirket ile birleşme kararı alınması durumunda; bu durum şirketi IPO’ya kıyasla halka, daha kolay bir şekilde açacak. Şu anda konuyla ilgili olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yerel otoriteler ile görüşmeler halinde olduklarını ifade eden Kim, aynı zamanda Bithumb üzerindeki etki gücünü de arttırma amacında olduğunuifade etti.

BXA’nın kendi kripto parası ve yine BXA adı ile kısaltılan tokenin, şu anda BitMax borsasında yer aldığını ifade eden Kim, Bithumb’da bu tokeni listelemek için ise, regülasyon süreçlerinin halledilmesi gerektiğini aktardı.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz hafta Japonya’nın ST Blockchain fonundan 200 milyon dolarlık yatırım alan BXA, bu parayı kullanarak diğer pazarlara açılmayı ve şirketi büyütmeye çalışmayı hedefliyor.

BXA’nın operasyonlarını yürüttüğü Bithumb borsası da, geçtiğimiz yıl yaşanan hack saldırısının ardından yara sarıyor. Mart ayında da benzer bir saldırıya maruz kalan firma, bu son saldırı için içeride yaşanan bir sıkıntıyı ihtimaller arasında öne almış durumda.

Leave a comment