verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bithumb ve Korea Pay Services, Kripto Para Birimleriyle Perakende Satış Hizmetleri İçin Ortaklık Kuruyor

Bithumb, perakende satış noktalarındaki ödemeler için kripto para kullanımını teşvik etmek amacıyla Korea Pay Services ile yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklık Bithumb kullanıcılarına çevrimdışı mağazalarda ödeme yapabilmek için kripto para kullanma olanağı verecek.

6.000 Mağaza Üzerinde Geçerli

Korea Pay Services, Güney Kore’de 8.000’den fazla perakende satış noktasına elektronik ödeme gerçekleştiren bir mobil ödeme uygulamasıdır. 200’den fazla franchise ile ortaklık içinde mobil hediye kuponu sağlayan ilk yerli şirket haline geldi. Ortaklık Bithumb kullanıcılarının borsada tuttukları kripto para birimi tokenlerini kullanarak, ülkede 6.000’in üzerinde satış noktasında ürün ve hizmet için ödeme yapmasını sağlayacak.

Mobil uygulamalar, kullanıcıların borsada tutulan tokenlerini kullanarak ödeme yapmasına olanak sağlayacak bir barkodla güncellenecek. Bithumb’a göre Güney Kore, perakende para ödemeleri için kripto para birimlerinin kullanıldığı İsviçre ve Japonya gibi diğer kripto para piyasalarına göre geride kalmıştır.

Borsa, ülkenin en büyük mesajlaşma uygulaması Kakao tarafından desteklenen Upbit‘in arkasında Güney Kore’nin ikinci en büyük borsası olarak geliyor. Bithumb gelecek aylarda stratejik ortaklarla daha fazla işbirliğine giderek, kripto paraların perakende kullanımını popüler hale getirme misyonunu sürdürmeyi planlıyor. Programın pilot aşaması 5.000’den fazla mağaza içerek. Bu sayının yıl sonuna kadar 8.000’den fazla mağazaya yükselmesi bekleniyor.

Hizmetin sunulacağı popüler mağazalardan bazıları, Yankee Candle, DROPROP, deniz ürünleri zinciri Todai ve 450’den fazla lokasyona sahip Kore’nin en popüler tatlı dükkanlarından biri olan Sulbing’i içeriyor.

BITHUMB vs UPBIT

Bu ortaklık, Bithumb’u güçlendirmek için uzun bir yol alarak, Doğu Asya ülkelerinin en büyük borsası olan Upbit ile pazardaki hakimiyet savaşlarına devam etmesine yardımcı olacak. Upbit, Bithumb’dan neredeyse 3 yıl sonra, Ekim 2017’de kuruldu. Ancak üç ay içinde günlük işlem hacminde Bithum’u geçmeyi başardı. Bu durum, Upbit’in 100’den fazla para birimi sunmasını sağlayan ABD merkezli Bittrex borsasıyla ortaklığından kaynaklandı. Haliyle bir düzine para birimine sahip Bithumb borsasından çok daha fazla alternatifi vardı. Güney Kore’nin en baskın ve tanınmış markalarından biri olan Kakao tarafından Upbit’in desteklenmesi, birçok kişiye güven aşılama konusunda uzun bir yol kat etti.

Upbit şu anda CoinMarketCap.com’un en son verilerine göre Bithumb borsasının işlem hacminin iki katına sahip. Bithumb, pazardaki konumunu korumak için hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor. Ocak ayında, müşterilerin kripto para birimi kullanan ürünler için ödeme yapabilmelerini sağlayan çevrimiçi bir satıcı olan WeMakePrice ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Bithumb yakın zamanda görülmemiş bir büyümeye tanık olan müşteri hizmetleri merkezlerinin genişlemelerini duyurdu. Şirket, her gün 100’den fazla müşteriyi yanıtlayan sekiz adet merkeze sahip olduğunu söylüyor.

Bithumb’ın yeni ortaklığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Borsaların hakimiyet yarışında, Bithumb’ın yeni ortaklığı nasıl bir konumda olacak? Düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanarak bizlere bildirebilirsiniz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment