Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BitPay’e Üç Kripto Para Eklendi: USDC, GUSD ve PAX

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından BitPay, üç yeni kripto parayı desteklediğini açıkladı.

BitPay’i kullanan dükkan ve mağazalarda artık USDC, GUSD ve PAX da kullanılabilecek.

Üç Yeni Koin

Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum gibi kripto paraları destekleyen BitPay, özellikle alışveriş sırasında kripto para kullanımını ciddi anlamda kolaylaştırıyor. İnsanlar BitPay kullanan dükkan ve mağazalarda akıllı telefonlarını kullanarak rahatça ödeme yapabiliyorlar.

BitPay tarafından yapılan açıklamalara göre şirket bundan böyle USDC, GUSD ve PAX’ı da destekleyecek. Böylece BitPay’in anlaşmalı olduğu 30 binden fazla noktada bu kripto paralar da kullanılabilecek. BitPay CEO’su Stephen Pair, bu sabitkoinler hakkında şu açıklamayı yapıyor:

İş yerleri özellikle uluslararası müşterilerine düşük maliyetle, basit bir şekilde fatura kesebilecekler. Müşteriler bu dolara endekslenmiş sabitkoinleri kullanarak hızlı ve verimli bir şekilde ödeme yapabilecekler.

2011 yılından beri faaliyet gösteren BitPay günümüzde sektörün en büyük şirketlerinden biri olarak gösteriliyor. Şirket geçtiğimiz yıl içerisinde toplamda 1 milyar dolarlık işleme aracılık etmiş, kripto para kullanıcılarına kolaylık sağlamıştı.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment