Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitwise’a Göre Bitcoin’de Etki Yaratabilecek Olay Yalnızca Birkaç Hafta Uzakta!

Bitwise CIO’su Matt Hougan, spot Bitcoin ETF’lerinin kaderini değiştirecek olayın birkaç hafta uzakta olabileceğini söyledi.

Bitwise CIO’su Matt Hougan, Londra’daki Dijital Varlık Konferansı’nda spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) hakkında konuştu. Şimdiye kadar hiçbir ABD’li büyük aracı kurumun spot Bitcoin ETF işine girmediğini ve bunun büyük bir açık olduğunu belirten Hougan, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde her şeyin değişebileceğini söyledi.

Henüz spot Bitcoin ETF’lerine erişim sağlayamayan ve onay bekleyen aracı kurumlar, trilyonlarca dolarlık varlık kontrol ediyor. Bu kesime yönelik gelecek iznin, spot Bitcoin ETF’ine yönelik nakit akışlarına başka bir boyut katacağı düşünülüyor.

Konu hakkındaki açıklamasında aracı kurumların Bitcoin işine dahil olmasının piyasa üzerindeki ciddi etkisini hatırlatan CIO, ilk onayın 1 hafta uzakta olabileceğini ve gelecek 1 ay içerisinde tüm aracı kurumların bu alana dahil olabileceğini ifade etti:

Bu büyük depolardan ilkinin onaylamasına muhtemelen birkaç hafta uzaktayız. Belki bir hafta uzakta. Bence birkaç ay içinde hepsi bunu yapabilecek konuma gelecekler. Bu hamle, bir ürünü Whole Foods’un ya da büyük bir gıda mağazasının rafına koymak gibi bir şey. Bu tür bir teşhir ve bulunabilirlik Bitcoin’e kesinlikle yardımcı olacaktır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!