Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BlackRock ve 2 Şirket Bitcoin ETF Başvurularını Güncelledi: 3 Ocak İçin Büyük Beklenti!

Bloomberg analisti James Seyffart, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) sürecine dair önemli güncellemeleri paylaştı.

James Seyffart 23 Aralık tarihli sosyal medya gönderisinde, spot Bitcoin ETF sürecinin güncel durumuna değindi. Seyffart, BlackRock, Hashdex ve Pando Asset’in revize edilmiş S-1 başvurularını sunduğunu söyledi.

Öte yandan BlackRock’ın 3 Ocak’ta spot Bitcoin ETF’si için 10 milyon dolarlık başlangıç ​​fonu sağlamayı planladığını işaret eden deneyimli analist, bu durumu erken bir spot Bitcoin ETF lansmanı habercisi olarak yorumladı:

Görünüşe göre BlackRock 3 Ocak’ta hamle yapmayı planlıyor. ETF’e 10 milyon dolar başlangıç fonu biçtiler. Ama belki de bu BlackRock’un kısa süre sonra bir lansmanın gerçekleşmesini beklediği anlamına mı geliyor?

Analistler ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun söz konusu ETF başvurularını %90 ihtimalle ocak ayında onaylanacağını düşünüyor. Onaydan sonraki süreçte spot Bitcoin ETF’lerin ne zaman yatırımcılara sunulacağı ise ayrı bir tartışma konusuna dönüştü.

Kısa süre önce konu hakkında yorumda bulunan analist Crypto Rover, ETF onaylarından çok kısa süre sonra lansmanların da gerçekleşeceğini öngörmüştü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!